MENU

ODPOWIEDZI NA PYTANIA Z DNIA 20.04.2012 R.

Suszec, dnia 20.04.2012 r.xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

ZPU.271.1.12.2012

 

PYTANIA I ODPOWIEDZI NA PYTANIA

 

dotyczy:        postępowania prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na udzielenie zamówienia publicznego pn. „Termomodernizacja budynku Urzędu Gminy Suszec wraz z odwodnieniem”     

 

W związku z pismami wykonawców o udzielenie odpowiedzi na poniżej przedstawione pytania związane z przygotowaniem oferty na realizację w/w zadania, zamawiający, na podstawie art. 38 ust. 1 pkt 3) oraz ust. 2 ustawy Prawo zamówień, udziela następujących, wiążących dla wykonawców wyjaśnień, które udostępnia na stronie internetowej, bez ujawniania źródła zapytania:

 

PYTANIE 1:

Odnośnie branży elektrycznej, czy istnieje możliwość wykorzystania innych opraw aniżeli produkcji THORN? Proponujemy dostępne na rynku równie dobre zamienniki o znacznie niższej cenie.

 

ODPOWIEDŹ:

          Zamawiający planuje zrealizować inwestycję o określonym standardzie i jakości, a projekt wyznacza te zamierzenia w rozwiązania nie tylko techniczne, ale również artystyczne i estetyczne.

Zgodnie z uwagą zamieszczoną w pkt. 3 SIWZ: Przedstawione w dokumentacji projektowej oraz w specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót wskazania na urządzenia techniczne i materiały z podaniem producenta, należy traktować jako przykładowe, ze względu na zasady ustawy prawo zamówień publicznych, a zwłaszcza art. 29. Oznacza to, że wykonawcy mogą zaproponować inne rozwiązania, z zachowaniem odpowiednich, równoważnych, tj. nie gorszych niż wskazane w dokumentacji projektowej i specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, parametrów technicznych, dla osiągnięcia oczekiwanej funkcjonalności i trwałości całego układu, będącego przedmiotem projektu, z zapewnieniem uzyskania przez wykonawcę i na jego koszt wszelkich ewentualnych uzgodnień, w tym w razie potrzeby autora dokumentacji projektowej i specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót. Wykazanie równoważności proponowanych rozwiązań spoczywa na Wykonawcy.

          Zgodnie z pgf. 3 ust. 2 lit. e) zał. nr 2 do SIWZ: „przed przystąpieniem do montażu, instalacji urządzeń, materiałów i wyrobów itp., Wykonawca zobowiązany będzie do przedstawienia Inspektorowi Nadzoru Inwestorskiego oraz Zamawiającemu dokumentów (atestów, kart technicznych, aprobat technicznych, certyfikatów itp.), które pozwolą na ocenę zgodności wyrobów z projektem oraz ofertą Wykonawcy. Inspektor nadzoru na tej podstawie wydaje zgodę na przystąpienie do danego zakresu robót. Parametry oferowanych wyrobów muszą być zgodne lub równoważne z projektem oraz wymaganiami szczególnymi. Wykazanie równoważności proponowanych rozwiązań spoczywa na Wykonawcy”.

          Zamawiający wymaga, aby użyte materiały były w I gatunku jakościowym i wymiarowym, posiadały odpowiednie dopuszczenia do stosowania w budownictwie i zapewniały sprawność eksploatacyjną.

 

PYTANIE 2:

Poz. 56 przedmiaru zakłada wykonanie ścianki z betonu B10 czy rzeczywiście tylko klasy B10 ?

ODPOWIEDŹ:

Ściankę należy wykonać z betonu B-25. Pozycja nr 56 zał. 1.A została skorygowana.

 

PYTANIE 3:

Poz. 24 przedmiaru - zła podstawa wyceny dodatek przewiduje tab. 109/08 czy należy zmienić podstawę ?

ODPOWIEDŹ:

Słuszna uwaga. Podstawa wyceny poz. nr 24 zał. 1.A została skorygowana.

PYTANIE 4:

Poz. 36, 37, 38 przedmiaru dot. montaż ślusarki aluminiowej wewnętrznej i zewnętrznej - w załączonych materiałach brak zestawienia ślusarki proszę o uzupełnienie SIWZ o to zestawienie lub potwierdzić, że jest to zestawienia APW-43 „drzwi metalowych” .

ODPOWIEDŹ:

Aluminiowa ślusarka drzwiowa została zestawiona na rysunku nr APW-43 STOLARKA DRZWIOWA.

PYTANIE 5

Poz. 39, 40, 43 dot. montażu stolarki drzwiowej drewnianej proszę o uzupełnienie SIWZ o zestawienie stolarki.

ODPOWIEDŹ:

Skorygowane i uzupełnione zestawienie stolarki oraz rzuty kondygnacji wraz z oznaczeniem typów stolarki w załączeniu poniżej:

APW_01.pdf (1.08 Mb)

APW_02.pdf (1.49 Mb)

APW_03.pdf (967.36 Kb)

APW_43.pdf (141.32 Kb)

APW_46.pdf (146.45 Kb)

APW_47.pdf (222.17 Kb)

 

PYTANIE 6

Poz. 73 proszę określić o jakich parametrach ma być wykładzina PCV ?

ODPOWIEDŹ:

Należy zastosować wykładzinę TYPU Forbo - Surestep Stone gray concrete 1718. Karta katalogowa oraz specyfikacja parametrów technicznych w załączeniu poniżej:

FORBO_Step_wszystkie_karta_tech_PL.pdf (702.43 Kb)

PYTANIE 7

Poz. 75 wykończenie schodów piwnicy będzie polegało tylko na zatarciu na gładko zaprawą cementową ?

ODPOWIEDŹ:

Schody w piwnicy należy wykończyć płytkami gresowymi. Pozycję nr 75 zał. 1.A skorygowano.

PYTANIE 8

Poz. 90, 91 proszę uzupełnić dokumentację o rysunki balustrad i kraty ze stali nierdzewnej. Nie znana jest wysokość ani wzór wyrobów.

ODPOWIEDŹ:

Rysunek balustrad - dotyczy pozycji nr 90 zał. 1.A, w załączeniu poniżej:

APW_48.pdf (127.77 Kb)

Kraty nie należy wyceniać- pozycję nr 91 usunięto.

PYTANIE 9

Poz. 100 proszę określić typ wycieraczki– rodzaj materiału.

ODPOWIEDŹ:

Pozycja aktualna w przedmiarze to 99 w zał. 1.A. Należy zastosować wycieraczki dwóch rodzajów. W wiatrołapie TYPU Berlin - wycieraczka z listwami gumowymi oraz szczotkowymi instalowanymi naprzemiennie. Wycieraczkę wewnętrzną TYPU Oslo- wycieraczka z tekstylnymi wkładami czyszczącymi wysokości 22mm. Obydwa typy wycieraczek należy zamontować w aluminiowej ramie z kątownika o wys. 45mm i gr. ścianki min. 3mm (podobnie jak na rysunku 2 na str 11 karty katalogowej). Karta katalogowa w załączeniu poniżej:

Polmar_wycieraczki.pdf (12.67 Mb)

PYTANIE 10

Poz. 101 jakiego gatunku i do jakiej wysokości ma być drzewko.

ODPOWIEDŹ:

Acer platanoides „Globosum”. Wysokość 2,5m.

PYTANIE 11

Poz. 108 proszę dokładnie określić na czym ma polegać udrożnienie drenażu tzn. czy to ma być czyszczenie istniejącego drenażu, czy demontaż – czyszczenie i ponowny montaż.

Na jakiej głębokości jest posadowiony dren ?

ODPOWIEDŹ:

Pozycja aktualna w przedmiarze to 107 zał. 1.A. Ze względu na nieznany stan drenażu istniejącego należy wycenić wykonanie instalacji drenarskiej jak w całości jako nowej (dotyczy pyt. 10 i 11).

PYTANIE 12

Ile jest mb drenu kpl 1 jak przewiduje przedmiar nie pozwala na oszacowanie w/w robót ?

ODPOWIEDŹ:

Należy wycenić wykonanie kompletnej instalacji drenarskiej - wg dokumentacji projektowej - 1 komplet.

 

PYTANIE 13

Poz. 165 czy papę utylizuje Inwestor w przedmiarze nie określono tej czynności ?

ODPOWIEDŹ:

Wykonawca powinien wycenić utylizację papy. Przedmiar został uzupełniony o pozycję zawierającą utylizację papy w poz. 166 zał. 1.A.

PYTANIE 14

Poz. 175 proszę podać dokładna powierzchnię żaluzji ?

ODPOWIEDŹ:

Wymiary żaluzji wewnętrznej podano w dokumentacji projektowej (np. rys. nr APW-06). Są to 4 moduły o wym. 288x435cm każdy.

PYTANIE 15

Poz. 176 jakiego typu pustaki należy przyjąć ?

ODPOWIEDŹ:

Standardowe pustaki kominowe umożliwiające montaż wkładu ze stali kwasoodpornej dn150.

PYTANIE 16

W opisie projektu wykonawczego przewiduje się ołacenie konstrukcji drewnianej łatami drewnianymi 6x4 cm w rozstawie co 60 cm brak tej pozycji w przedmiarze proszę o uzupełnienie i podać obmiar ?

ODPOWIEDŹ:

Oczywiście ołacenie też należy wycenić. Pozycja aktualna w przedmiarze to 185 zał. 1.A.

PYTANIE 17

W opisie projektu wykonawczego przewiduje się wykonanie gniazd stalowych dla montażu masztów telekomunikacyjnych proszę uzupełnić przedmiar?

ODPOWIEDŹ:

W kosztorysie należy wycenić tylko tuleję ochronną, którą wykonawca będzie zobowiązany wykonać w zakresie przedmiotu zamówienia. Pozostałe prace nie wchodzą w zakres przedmiotu zamówienia. Pozycja aktualna w przedmiarze to 186 zał. 1.A.

PYTANIE 18

Poz. 184 pokrycie konstrukcji dachowej płytami OSB tylko 1 m2 ?

ODPOWIEDŹ:

Oczywiście jest to pomyłka. Obmiar pozycji 184 został zmieniony 483.648m2.

PYTANIE 19

Poz. 192 przewiduje nowy wyłaz dachowy jak wynika z opisu ze schodami strychowymi jakiej wys. ?

ODPOWIEDŹ:

Schody strychowe należy wykonać na pełną wysokość kondygnacji (3,0m), w przestrzeni międzystropowej należy zainstalować na stałe drabinkę - od stropu do wyłazu, tak aby umożliwiały one bezpieczne i prawidłowe wyjście z poziomu piętra na poziom połaci dachowej. Pozycje aktualne dotyczące tego zakresu robót w przedmiarze to 193 i 194 zał. 1.A.

PYTANIE 20

Poz. 193 przewiduje odwóz gruzu 14,3 m2 a dodatek za każdy następny km już tylko 13,94 co po drodze część wyładowano ?

ODPOWIEDŹ:

Nie, po drodze nic nie wyładowano. Oczywiście należy wycenić odwóz całości- 14,3m3 gruzu na wysypisko. Obmiar pozycji został skorygowany na 14,3m3. Pozycje aktualne dotyczące tego zakresu robót w przedmiarze to poz. 195 i 196 zał. 1.A.

PYTANIE 21

W opisie projektu wykonawczego przewiduje się wykonanie wsporników dla jednostek klimatyzacyjnych brak tej pozycji w przedmiarze proszę o uzupełnienie i podać obmiar ?

ODPOWIEDŹ:

Pozycja ta znajduje się w przedmiarze. Aktualna pozycja: 125 zał. 1.A.

 

PYTANIE 22

Proszę określić z jakiej blachy należy wykonać obróbki blacharskie?

ODPOWIEDŹ:

Zgodnie z dokumentacją - z blachy tytanowo - cynkowej gr. 0,7mm.

PYTANIE 23

Czy Zamawiający dopuszcza zastosowanie innych materiałów, technologii i rozwiązań do wykonania przedmiotowego zadania niż te, zaproponowane w dokumentacji techniczno- projektowej zamieszczonej na stronie internetowej Zamawiającego?

 

ODPOWIEDŹ:

Patrz odpowiedź na pytanie nr 1.

 

PYTANIE 24

Kosztorys na roboty budowlane, poz. nr 38 „Drzwi aluminiowe dwuskrzydłowe – ścianka z drzwiami rozsuwanymi automatycznie” - jak należy rozumieć w/w zapis mając na uwadze zestawienie stolarki przewidujące ściankę o wymiarach 339 x 252 1 szt. (istniejące), powierzchnia 8,54 m2, natomiast przedmiar wskazuje powierzchnię 10,19 m2. Co rzeczywiście należy wycenić?

ODPOWIEDŹ:

Drzwi zewnętrzne są istniejące, a te projektowane wydzielą wiatrołap wewnątrz budynku. W zestawieniu stolarki podano prawidłowe wymiary, jednak opis jest nieprawidłowy. Poprawny opis powinien brzmieć: „wykonać tak jak istniejące”, chodzi tu o podziały, wysokości, szerokości itd. Obmiar do pozycji nr 38 zał. 1.A został skorygowany na 8,54m2. Należy tu pamiętać o obowiązku wykonawcy dokonania wszystkich wymiarów in situ przed zamówieniem stolarki i ślusarki.

PYTANIE 25

Zestawienie stolarki drzwiowej w pozycji materiał zawiera określenie „metalowe”, natomiast w opisach znajdujemy treść alumiowe ocieplone. Jakie należy wyceniać ?

ODPOWIEDŹ:

Bez wątpienia aluminium jest pierwiastkiem z grupy metali. Należy więc wycenić drzwi metalowe- aluminiowe, ocieplone.

PYTANIE 26

Poz. nr 36– przedmiar 3,8 m2 których drzwi dotyczy, ponieważ nie odpowiada wielokrotności wynikającej z zestawienia stolarki. Podobnie sumy powierzchni stolarki drzwiowej z wymiarowania oraz z pozycji „wymiary w świetle” nie odpowiadają wielokrotności z przedmiarów. Prosimy o wyjaśnienie różnicy i wskazanie właściwych wielkości.

ODPOWIEDŹ:

Skorygowane i uzupełnione zestawienie stolarki w załączeniu. Dołączono również rzuty kondygnacji wraz z oznaczeniem typów stolarki. Patrz odp. na pytanie nr. 5.

PYTANIE 27

Zestawienie stolarki drzwiowej nie zawiera drzwi p-poż o pow. 1,8 m2. Prosimy o wyjaśnienie.

 

ODPOWIEDŹ:

Patrz odp. na pytanie nr. 5

PYTANIE 28

Czy dopuszcza się wykonanie innego systemu ocieplenia ścian zewnętrznych? Np. system EUROMIN firmy EUROMIX z Żor?

 

ODPOWIEDŹ:

Patrz odpowiedź na pytanie nr 1.

 

PYTANIE 29

Proszę o podanie wymagań odnośnie wykładziny PCW, klasa ścieralności, klasa reakcji na ogień, inne wymagania?

 

ODPOWIEDŹ:

Patrz odp. na pytanie nr 6.

PYTANIE 30

Proszę o sprecyzowanie płytek na okładziny posadzek, nie jesteśmy w stanie odnaleźć żadnych informacji dot. Dolomitu „Złota brzoza” Satinato.

 

ODPOWIEDŹ:

Dolomit "złota brzoza" to kamień z kamieniołomu w Sławniowicach (inna nazwa to "złote Sławniowice") - informacje dostępne np. w internecie. Lokalny dystrybutor to np. firma Brico z Rybnika.

"Satinato"- to określenie wykończenia powierzchni powszechnie stosowane przez kamieniarzy, określa szlif bez połysku w kategorii antypoślizgowości R9.

Deklaracja zgodności i atest dla kamienia w załączeniu poniżej:

ATEST.jpg (340.63 Kb)

DEKLARACJA.jpg (506.61 Kb)

 

PYTANIE 31

Jaka jest grubość płytek na posadzkę, projekt opisuje grubość 2 cm, przedmiary grubości 1,5 cm.

ODPOWIEDŹ:

Prawidłowa grubość płytek kamiennych to 2cm – patrz aktualna poz. 68 zał. 1.A.

 

PYTANIE 32

Czy dopuszcza się wykonanie stolarki oraz świetlika dachowego w innym systemie aniżeli producenta ?

ODPOWIEDŹ:

Patrz odpowiedź na pytanie nr 1.

 

PYTANIE 33

Stolarka przedstawiona w poz. 37.-38.d.2 – Roboty ogólnobudowlane, nie zgadza się z zestawieniem stolarki z projektu umieszczonym na stronie internetowej. Brakuje projektu ścianki automatycznie rozsuwanej, oraz drzwi aluminiowych dwuskrzydłowych wewnętrznych o pow. 6m2.

 

ODPOWIEDŹ:

Patrz odpowiedź na pyt. 5.

 

PYTANIE 34

Proszę o przesłanie projektu konstrukcji bądź rysunków warsztatowych świetlika dachowego z poz. 174.d.9. – Roboty ogólnobudowlane.

ODPOWIEDŹ:

Rozwiązania dotyczące świetlika dachowego pokazano na rysunkach K-03 i K-04 w załączeniu poniżej:

K_03.pdf (81.81 Kb)

K_04.pdf (61.85 Kb)

 

PYTANIE 35

W formularzu 1.C jest naczynie przeponowe firmy REFLEX o poj. 110l, producent nie ma takich w ofercie są tylko o pojemności 100l lub 140l które wycenić?

 

ODPOWIEDŹ:

Należy wycenić naczynie 140l – pozycja nr 2 formularza przedmiaru 1.C została skorygowana.

 

PYTANIE 36

Czy zamiast armatury kołnierzowej można zastosować armaturę gwintowaną, która jest tańsza?

 

ODPOWIEDŹ:

Należy wycenić armaturę kołnierzową.

 

PYTANIE 37

W formularzu 1.C pozycja 23d.1 jest zawór mieszający trójdrogowy o średnicy ½’ (15mm) a jest zamontowany na rurociągu o średnicy 50mm czy tu nie nastąpiła pomyłka, gdyż jest to zbyt duże przewężenie?

 

ODPOWIEDŹ:

Należy wycenić zawór mieszający trójdrogowy VRM3 1 i 1/4”. Pozycja nr 23 zał. 1.C została skorygowana.

 

PYTANIE 38

Czy w formularzu 1.C pozycje 7d.1, 10d.1, 24d.1 które stanowią licznik ciepła, nie można by było zastąpić jedna pozycją w postaci kompaktowego licznika ciepła, który jest tańszym rozwiązaniem?

 

ODPOWIEDŹ:

Należy wycenić zgodnie z dokumentacją.

 

PYTANIE 39

Zgodnie z opisem technicznym elementy drewniane dachu należy zabezpieczyć do stanu niezapalności (NRO). Według zastosowanej technologii i pokrycia płytami OSB nie ma możliwości impregnacji do NRO (według aprobat od kilku lat nie można stosować zwykłych płyt osb przy dachach wymagających NRO). Proszę o wyjaśnienie czy nie należy zastosować deskowania pełnego z desek gr. 3,0 cm zabezpieczonego do NRO lub specjalistycznych płyt np. Płyty wiórowe ognioodporne surowe lub laminowane firmy FORNER które są zgodnie z obowiązującymi w Polsce normami europejskimi, tzw. Euroklasami w celu uniknięcia po wykonaniu problemów ze strony Straży w trakcie odbioru i rozbiórki dachu.

 

ODPOWIEDŹ:

Elementy drewniane należy zabezpieczyć do stanu NRO. Nie dotyczy to przekrycia z płyt OSB, które są elementami drewnopochodnymi. Zgodnie z obowiązującymi przepisami P-POŻ, przekryciom dachowym budynków o klasie odporności pożarowej "D" nie stawia się żadnych wymagań. Należy więc wycenić pokrycie dachowe zgodnie z dokumentacją.

 

PYTANIE 40

Według formularza 1.A . roboty ogólnobudowlane pozycja 184 należy wycenić „pokrycie konstrukcji dachowej płytami OSB-3 gr. 22 m2 w ilości 1 m2. Według opisu technicznego należy wykonać również ołacenie łatami drewnianymi 6x4cm w rozstawie 60 cm , a następnie pokryć płytami OSB. Powierzchnia krycia wynosi 483,648 m2. Proszę o wyjaśnienie w której pozycji należy wycenić łacenie oraz jaki obmiar należy zastosować w pozycji 184 ( 1m2 czy 483,648 m2).

 

ODPOWIEDŹ:

Patrz odpowiedź na pytanie nr 15 i 17.

 

PYTANIE 41

Czy zamawiający dopuszcza dołączenie kosztorysu uproszczonego wykonanego na podstawie podanych wytycznych w formularzach przedmiarowych zamiast tych formularzy (ze względu na unikniecie dwukrotnej pracy– wykonanie kosztorysy a następnie przepisywanie do formularza).

 

ODPOWIEDŹ:

Formularze przedmiaru robót stanowiące zał. nr 1.A – 1.D do SIWZ należy wypełnić zgodnie z wytycznymi określonymi w SIWZ. Po wypełnieniu będą one stanowić kosztorysy ofertowe wykonawców. Należy szczegółowo zapoznać się z treścią wytycznych dotyczących sposobu wyliczenia ceny ofertowej, określonych w pkt 15 SIWZ.

 

PYTANIE 42

Zwracamy się z prośbą o podanie wartości szacunkowej w/w zamówienia.

ODPOWIEDŹ:

Kwota którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotu zamówienia zostanie podana bezpośrednio przed otwarciem ofert, zgodnie z art. 86 ust. 3 ustawy Pzp.

 

PYTANIE 43

W formularzu 1.B poz. 28d.2, 29d.2, 30d.2, 62d.3, 63d.3, 64d.3 brak dokładnej specyfikacji towaru, a skoro kryterium wyboru jest cena należałoby to uściślić np. bo różnica w cenie umywalki w zależności od producenta i rozmiaru jest bardzo różna a tych danych brak. Proszę o wyjaśnienie i uściślenie.

 

ODPOWIEDŹ:

Należy wycenić następujące wyroby TYPU :

- umywalki Nova Top 55x45 z półpostumentem,

- baterie umywalkowe- KFA Ametyst, baterie zlewozmywakowe- KFA Baryt,

- miska kompaktowa lejowa NOVA TOP, KOŁO- komplet (miska ustępowa, deska sedesowa i spłuczka),

- pisuary Alex NOVA TOP- komplet (syfon pisuarowy, automatyczny radarowy zawór spustowy zasilany na baterię),

- urządzenia dla niepełnosprawnych: umywalka NOVA TOP bez barier 65x56, miska ustępowa NOVA TOP bez barier, KFA- specjalna bateria umywalkowa

 

Karty katalogowe w załączeniu poniżej:

KFA_ametyst_bateria_umywalkowa.pdf (746.03 Kb)

KFA_baryt_bateria_zlewozmywakowa.pdf (705.94 Kb)

KFA_specjalna_bateria_umywalkowa.pdf (672.59 Kb)

miska_ustepowa.pdf (40.50 Kb)

miska_ustepowa_nn.PDF (46.35 Kb)

PISUAR.pdf (72.35 Kb)

umywalka.pdf (38.16 Kb)

UMYWALKA_NN.pdf (1.14 Mb)

 

 

PYTANIE 44

Formularz 1.B poz. 31d.2 brak dokładnej specyfikacji urządzenia a bez tego rozbieżność cenowa będzie duża pomiędzy poszczególnymi ofertami, dodatkowo ilość urządzeń jest inna niż na rysunkach w projekcie, ponadto w projekcie jest mowa o przepływowych podgrzewaczach wody które są ujęte zarówno w opisie technicznym jak i na rysunkach natomiast brak ich w formularzu wyceny. Proszę o wyjaśnienie i uściślenie.

 

ODPOWIEDŹ:

Należy wycenić 3 ogrzewacze pojemnościowe typu Venus WJ 40, firmy Elektromet oraz 6 ogrzewaczy przepływowych typu AGA 3,5P firmy Elektromet.

 

Karty katalogowe w załączeniu poniżej:

ELEKTROMET_BOJLERY_WJ_150.pdf (3.69 Mb)

ELEKTROMET_PODGRZEW_PRZEPLYW_AGA_35P.pdf (5.33 Mb)

 

PYTANIE 45

W poz. 184 przedmiaru na roboty budowlane podano 1 m2 płyty OSB, prosimy o uzupełninie.

 

ODPOWIEDŹ:

Patrz odpowiedź na pytanie nr 15 i 17.

 

PYTANIE 46

Proszę podać kolor stolarki okiennej wg RAL.

 

ODPOWIEDŹ:

Nie ma możliwości podania koloru stolarki RAL, ze względu na to, że zgodnie z dok. projektową stolarka okienna została zaprojektowana w obustronnej okleinie z folii drewnopodobnej, patrz zestawienie stolarki okiennej APW – 44 i APW - 45.

 

PYTANIE 47

Brak zestawienia elementów więźby dachowej (zestawienie kratownic) prosimy o uzupełnienie.

 

ODPOWIEDŹ:

Wszystkie elementy więźby dachowej zostały określone na rysunku APW – 04.

 

  

PYTANIE 48

Czy zamawiający udostępni na stronie internetowej przedmiary robót i dokumentacje projektowa dot. przebudowy instalacji wentylacji w budynku. Zgodnie z Opisem technicznym i SIWZ przedmiot zamówienia obejmuje modernizacje instalacji wentylacji w całym budynku Urzędu – w pomieszczeniach biurowych i sanitarnych.

 

ODPOWIEDŹ:

Zamawiający dokonał uzupełnienia formularza przedmiaru robót - zał. 1.A patrz poz. 197-221 - wentylacja

 

 

 

Poza w/w odpowiedziami, zamawiający uzupełnia dokumentację projektową o następujące dokumenty:

K_01.pdf (422.45 Kb)

K_02.pdf (170.15 Kb)

OPIS_-_konstrukcja.pdf (83.76 Kb)

karty_kat_endoor_2sk-2.pdf (1.51 Mb)

karty_kat_uniporta_1sk-1.pdf (1.21 Mb)

 

 

 

UWAGA:

Zmienione zał. 1.A i 1.C - formularze przedmiaru robót, zostały zamieszczone na stronie internetowej Zamawiającego w treści dokumentu p.n. „AKTUALNE I OBOWIĄZUJĄCE na 20.04.2012 r. FORMULARZE PRZEDMIARU ROBÓT” w zakładce dot. w/w postępowania i stanowią załącznik do zmiany treści SIWZ z dnia 20.04.2012 r. – dot. pkt. 2 zmiany i tylko te są obowiązujące w przedmiotowym przetargu wraz z zał. 1.B i 1.D (w wersji pierwotnej) z dnia 30.03.2012 r.

Formularze przedmiaru robót: 1.A i 1.C z dnia 30.03.2012 r. zamieszczone wraz z ogłoszeniem na w/w zamówienie są nieaktualne. Tylko zał. 1.B i 1.D należy wycenić w wersji pierwotnej, tj. z dnia 30.03.2012 r.

Pytania wykonawców zamieszczone powyżej odwołują się do pozycji formularzy przedmiaru w wersji z dnia 30.03.2012 r. Odpowiedzi do pytań wskazują na właściwe, aktualne pozycje przedmiaru określone po zmianach i uzupełnieniach.

 

                                                                                                                 Wójt Gminy

                                                                                                                Marian Pawlas