Suszec, dnia 01.12.2011 r.xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />
ZPU.271.1.25.2011
PYTANIA I ODPOWIEDZI NA PYTANIA
dotyczy: postępowania prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na udzielenie zamówienia publicznego pn. „Utworzenie terenu rekreacyjnego wraz z budową skateparku w Suszcu – realizacja I etapu: zagospodarowanie terenu w rejonie ulicy Ogrodowej w Suszcu polegające na budowie budowli ziemnej - górki/zjeżdżalni wraz z odwodnieniem”
W związku z pytaniami wykonawcy związanymi z przygotowaniem oferty na realizację w/w zadania, zamawiający, na podstawie art. 38 ust. 1 i 2 ustawy Prawo zamówień udziela następujących, wiążących dla wykonawców wyjaśnień, które udostępnia na stronie internetowej, bez ujawniania źródła zapytania:
PYTANIE 1:
Prosimy o wskazanie ewentualnego pozyskania gruntu na budowę górki/zjeżdżalni oraz wskazanie w których pozycjach przedmiaru robót należy ująć jego zakup.
ODPOWIEDŹ NA PYTANIE 1:
Wykonawca w swojej ofercie nie wycenia materiału na budowę górki, ponieważ projekt przewiduje uformowanie jej z materiału, który jest zgromadzony w pobliżu planowanego miejsca robót, w skład którego wchodzi gruz, destrukt asfaltowy, kruszywo o różnym uziarnieniu i glina piaszczysta. Do formowania górki wykorzystany będzie również materiał pochodzący z wykopów pod górkę i wykopów pod płytę skateparku, który jest częścią tworzonego terenu rekreacyjnego.
PYTANIE 2:
W poz. 1.3 i 1.4 – usunięcie ziemi urodzajnej w ilości 1850x0,25=462,5 m3. Dlaczego więc w poz. 1.14 nie jest wykorzystany cały humus a tylko 75% (2300x0,05 = 115m3).
ODPOWIEDŹ NA PYTANIE 2:
Zamawiający dokonał modyfikacji pozycji 1.14 rozbijając je na pozycje 1.14, 1.15 i 1.16, gdzie:
- poz. 1.14 dotyczy zahumusowania górki humusem pozyskanym ze ściągnięcia wierzchniej warstwy ziemi w miejscu lokalizacji górki w ilości 75% koniecznego nakładu,
- poz. 1.15 dotyczy dostawy i wbudowania(obsypania skarp) humusem w ilości 25% koniecznego nakładu
- poz. 1.16 dotyczy obsiania całej górki trawą.
Zamawiający dopuszcza jednak możliwość zahumusowania skarp humusem w 100% pozyskanym z wierzchniej warstwy ziemi, jeżeli jego jakość pozwoli wykonawcy wykonać przedmiot zamówienia w należytym standardzie.
W takim przypadku, wynagrodzenie za wykonane prace zostanie rozliczone obmiarowo na podstawie ceny jednostkowej określonej dla poz. 1.14, a za roboty niewykonane, określone w poz. 1.15, WYKONAWCY nie będzie przysługiwało wynagrodzenie, zgodnie z istotnymi postanowieniami umowy, stanowiącymi zał. nr 2 do SIWZ.
Zmieniony zał. 1.A - formularz przedmiaru robót, został zamieszczony na stronie internetowej Zamawiającego w treści dokumentu p.n. „Zmiana treści SIWZ z dnia 01.12.2011r.” w zakładce dot. w/w postępowania.
PYTANIE 3:
Czy w poz. 1.11 nie zachodzi pomyłka w ilości geosiatki i geowłókniny (11240m2)? Czy koniecznie musi być stosowana geosiatka i geowłóknina a nie o wiele tańsza geotkanina?
ODPOWIEDŹ NA PYTANIE 3:
W poz. 1.11 nie zachodzi pomyłka w ilości geosiatki/geowłókniny. Nie jest konieczne stosowanie geowłókniny, można zastosować geotkaninę, jeżeli spełni zarówno funkcje separacyjne lub filtracyjne jak i zbrojeniowe.
Wójt Gminy
Marian Pawlas