MENU

ODPOWIEDZI NA PYTANIA Z DNIA 22.01.2010 R.

 

Suszec, dnia 22.01.2010 r.xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

ZPU/341/pn/01/10

 

 

PYTANIA I ODPOWIEDZI NA PYTANIA

 

 

 

dotyczy: postępowania prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na udzielenie zamówienia publicznego pn. „Przebudowa ul. Św. Jana i ul. Szkolnej w Suszcu wraz z odwodnieniem, zgodnie z dokumentacją projektową”.

 

W związku z pismami wykonawców o udzielenie odpowiedzi na poniżej przedstawione pytania, związane z przygotowaniem oferty na realizację w/w zadania, zamawiający, na podstawie art. 38 ust. 1 i 2 ustawy Prawo zamówień udziela następujących, wiążących dla wykonawców wyjaśnień, które udostępnia na stronie internetowej, bez ujawniania źródła zapytania:

 

PYTANIE 1:

Czy koszty związane z utrudnieniami wynikającymi z wykonywania przewiertu udostępnieniem terenu  pod torami pokrywa wykonawca czy zamawiający oraz czy są stosowne uzgodnienia z koleją.

 

ODPOWIEDŹ NA PYTANIE 1:

Koszty związane z utrudnieniami wynikającymi z wykonywania przewiertu, udostępnieniem terenu  pod torami pokrywa wykonawca. Stosowne uzgodnienia z koleją zostaną przekazane wykonawcy w dniu przekazania terenu budowy.

 

 

PYTANIE 2:

W przekazanym przedmiarze robót w poz. 2 (Załącznik 1.B) Zamawiający określa, że gruz powstały z rozbiórki nawierzchni bitumicznej należy wywieźć na odległość 1 km. Proszę o określenie, czy Zamawiający wskaże miejsce składowania w takiej odległości bez kosztów opłat za utylizację, czy może Oferenci winni skalkulować odwóz gruzu na wysypisko wraz z opłatą za utylizację. Jeżeli tak, to prosimy o uzupełnienie przedmiaru robót o brakujące pozycje dotyczące wywozu i utylizacji.

 

ODPOWIEDŹ NA PYTANIE 2:

Zamawiający informuje, że opis pozycji 2 d.1 w formularzu przedmiaru robót 1.B „Roboty drogowe” należy zmienić poprzez dodanie zapisu: „UWAGA!!! Uwzględnić w cenie jednostkowej wywóz urobku na odległość do 5 km”. Wycena tej pozycji przedmiarowej będzie potraktowana przez Zamawiającego jako uwzględniająca powyższą zmianę zapisu, nawet jeśli Wykonawca nie zmieni powyższego opisu. Odpowiedź na pozostałą część pytania została zawarta w odpowiedzi nr 2 w zakładce „Pytania i odpowiedzi na pytania z dnia 20.01.2010 r.”

 

 

PYTANIE 3:

Zgodnie z wymaganiami SIWZ oferta winna zostać przygotowana na formularzach przedmiaru robót dostarczonych przez Zamawiającego (Załącznik 1.A i Załącznik 1.B). Formuły zamieszczone w kolumnie „Wartość” w pozycjach, w których występuje w opisie pozycji „krotność” zawierają w sobie określoną cyfrowo tę krotność. Powoduje to, że wstawiona w ten sposób cena jednostkowa nie będzie odpowiadała rzeczywistej cenie jednostkowej robót do wykonania zgodnie z opisem pozycji. Dodatkowo patrząc na formularz przedmiaru robót w pozycjach z krotnościami widać brak powiązania między kolumnami „ilość”, „cena jednostkowa” i „wartość” (powinno jasno wynikać, że „ilość x cena jednostkowa = wartość”). W związku z powyższym prosimy o zmiany w formularzach przedmiarowych poprzez usunięcie z formuły „wartość” wstawionych cyfrowo krotności. Proponujemy dodanie do formularzy przedmiarowych dodatkowej kolumny „Krotność” i wówczas „wartość = ilość x krotność x cena jednostkowa”.

 

ODPOWIEDŹ NA PYTANIE 3:

Zgodnie z pkt. 15.3 c) Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia: „(…)w przypadku, gdy w opisie pozycji formularza wystąpi konieczność zastosowania krotności, wykonawca jest zobowiązany wliczyć ją do wartości danej pozycji przedmiarowej w taki sposób, aby z wymnożenia: „cena jednostkowa” x „ilość” x „krotność”, wynikała właściwa, ostateczna wartość za realizację zakresu robót objętych daną pozycją przedmiarową”.

Zgodnie z powyższym zapisem, Zamawiający na etapie oceny ofert, dla pozycji zawierających krotność, będzie sprawdzał czy: „cena jednostkowa” x „ilość” x „krotność” jest równa „wartości”.

Oznacza to, że w pozycjach z krotnością w opisie, należy podać cenę jednostkową odpowiadającą krotności=1, a następnie przy obliczaniu wartości danej pozycji przedmiarowej należy dokonać wymnożenia podanej ceny jednostkowej przez krotność znajdującą się w opisie pozycji oraz „ilość”.