Suszec, dnia 24.02.2012 r.
xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />
ZPU.271.1.8.2012
PYTANIA I ODPOWIEDZI NA PYTANIA
dotyczy: postępowania prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na udzielenie zamówienia publicznego pn. „Utworzenie terenu rekreacyjnego wraz z budową skateparku w Suszcu – realizacja II etapu: zagospodarowanie terenu w rejonie ul. Ogrodowej w Suszcu polegające na budowie placu skatepark wraz z odwodnieniem”
W związku z pismem wykonawcy o udzielenie odpowiedzi na poniżej przedstawione pytania związane z przygotowaniem oferty na realizację w/w zadania, zamawiający, na podstawie art. 38 ust. 1 pkt 3) oraz ust. 2 ustawy Prawo zamówień udziela następujących, wiążących dla wykonawców wyjaśnień, które udostępnia na stronie internetowej, bez ujawniania źródła zapytania:
Pytanie 1:
W zał. 1.B – Szczegółowy opis urządzeń skateparku.doc jest mowa przy elemencie nr 3 o grindboksie i poręczy na całej długości funboksu, natomiast na rysunku (str. 3 pliku) są 2 grindboxy na całej długości. Którą opcję należy przyjąć do wyceny?
Odpowiedź na pytanie 1:
Do wyceny należy przyjąć urządzenie: Funbox z grindboxem i poręczą, dla którego wymagania zostały określone w poz. nr 3 zał. 1.B do SIWZ.
Rysunki zamieszczone w tym dokumencie (str. 3 pliku) mają charakter poglądowy i mają przybliżyć Wykonawcom oczekiwania Zamawiającego.
Pytanie nr 2:
W plikach 1_Projekt_skateparku.pdf i 9.SSTWiOR.pdf są wymienione inne elementy niż w zal._1.B_-_Szczegółowy opis urządzń skateparku . W pliku 2_część rysunkowa skatepark.pdf są pokazane tylko zakresy dwóch elementów. Czy brać pod uwagę elementy i rysunek z pliku zal. 1.B – szczegółowy opis urządzeń skateparku.doc.
Odpowiedź na pytanie nr 2:
Wykonawca będzie zobowiązany do wykonania urządzeń i elementów urządzeń skateparku zgodnie z wymaganiami określonymi w zał. nr 1.B do SIWZ i taki zakres należy przyjąć do wyceny oferty. Rysunki zamieszczone w tym dokumencie (str. 3 pliku – zał. 1.B) mają charakter poglądowy i mają przybliżyć Wykonawcom oczekiwania Zamawiającego.
Pytanie nr 3:
Czy poręcze przy barierkach ochronnych mogą być wykonane za stali galwanizowanej, z profilów 30x30 i 20x40 oraz kątownika 30x30, zamiast profilów 50x30x2 i 35x35x2 oraz kątownika 35x35x2?
Odpowiedź na pytanie nr 3:
Zamawiający dopuszcza możliwość wykonania barierek ochronnych ze stalowych profili galwanizowanych o przekroju 30mm x 30mm i 20mm x 40mm oraz kątownika 30mm x 30mm z zastrzeżeniem, że wszystkie użyte elementy muszą posiadać ścianki o minimalnej grubości 2,5mm.
Pytanie nr 4:
Certyfikaty zgodności z normą PN-EN 14974 zwykle są dostarczane po montażu elementów skateparku (zwłaszcza np. orzeczenie techniczne może być wystawione dopiero po montażu elementów skateparku). Czy Zamawiający zrezygnuje z dostarczenia takich certyfikatów do oferty (chodzi o zapis w SIWZ pkt. 8.3.1 g).
Odpowiedź na pytanie nr 4:
Wykonawca, zgodnie z postanowieniami określonymi w pkt 8.3.1 lit. g) SIWZ, które podtrzymuje, jest zobowiązany, w celu potwierdzenia, że oferowane urządzenia spełniają wymogi określone przez Zamawiającego, załączyć do oferty:
- certyfikaty zgodności z normą PN-EN 14974, tj. dla urządzeń użytkowników sprzętu rolkowego, określonych w poz. 1 – 5 zał. 1.B.
Certyfikaty muszą potwierdzać, że wszystkie elementy skateparku są zgodne z wyżej powołaną normą.
Zamawiający nie oczekuje od wykonawcy załączenia do oferty orzeczenia technicznego na etapie składania ofert.
Wójt Gminy
Marian Pawlas