ODPOWIEDZI NA PYTANIA WYKONAWCÓW Z DNIA 20.07.2017 R.

 

 

 

PYTANIA I ODPOWIEDZI NA PYTANIA

z dnia 20.07.2017r.

dotyczy: postępowania prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na udzielenie zamówienia publicznego pn. „Budowa instalacji fotowoltaicznej na potrzeby zasilania budynku Urzędu Gminy Suszec”

 

      W związku z prośbą wykonawców o udzielenie odpowiedzi na poniżej przedstawione pytania związane z przygotowaniem oferty na realizację w/w zadania, zamawiający, na podstawie art. 38 ust. 1 pkt. 3 i ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych udziela wiążących dla wykonawców wyjaśnień, które udostępnia na stronie internetowej, bez ujawniania źródła zapytania:

 

Pytanie nr 1

W związku z ogłoszeniem nr 547405-N-2017 z dnia 2017-07-07 r. dotyczącym Budowy instalacji fotowoltaicznej na potrzeby zasilania budynku Urzędu Gminy Suszec proszę o przesłanie minimalnych parametrów modułów fotowoltaicznych. Dane przedstawione w załącznikach są rozbieżne. W załączniku NR 1.B wymagana wydajność ogniwa to 17,8%, natomiast w innych załącznikach jest 19,3%.

Odpowiedź:

Tabela istotnych parametrów technicznych oferowanych urządzeń dla instalacji fotowoltaicznej, stanowiąca zał. nr 1.B do SIWZ, określa minimalne parametry jakie muszą spełniać urządzenia oferowane przez Wykonawcę do realizacji zamówienia, w tym moduły fotowoltaiczne. Jeżeli w pozostałych dokumentach opisujących przedmiot zamówienia parametry urządzeń fotowoltaicznych są odmienne od wskazanych w załączniku 1.B, to  wykonawca przy wycenie oferty winien kierować się parametrami wskazanymi w zał. 1.B.

W związku z powyższym minimalna wymagana wydajność ogniwa wynosi 17,8 %.

 

Pytanie nr 2

Czy dopuszczają Państwo zastosowanie do realizacji zamówienia ramkowych modułów fotowoltaicznych zbudowanych z wykorzystaniem celek krzemowych wykonanych w technologii

back-contact MAXEON? Celki te są najbardziej zaawansowanymi technologicznie celkami dostępnymi na światowym rynku. Panele stworzone z ich wykorzystaniem osiągają sprawność 20,3% przy mocy 327Wp i standardowym na całym światowym rynku wymiarze 1m x 1,6m. Producent celek i paneli udziela 25 letniej gwarancji zarówno na produkt oraz sprawność modułu. Proponowane przez nas rozwiązanie jest znacznie lepsze niż zastosowane w projekcie moduły typu szkło-szkło.

Odpowiedź:

Nie dopuszcza się zastosowania ramkowych modułów fotowoltaicznych. Wymagane są moduły typu szkło – szkło.

 

UWAGA:

Niezależnie od udzielonych odpowiedzi na w/w pytania Zamawiający wprowadza zmiany do treści SIWZ, w tym zmiany dotyczące przedłużenia terminu składania ofert do 25.07.2017r. godz. 10:00 (patrz zmiana SIWZ z dnia 20.07.2017 r. zamieszczona w zakładce do w/w ogłoszenia), które są wiążące dla Wykonawców, ze względu na konieczność poprawy treści ogłoszenia o wskazanie, że zamówienie jest finansowane ze środków Unii Europejskiej, tj. ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, a w związku z tym wprowadzenie dodatkowych postanowień m.in. do treści istotnych postanowień umowy – zał. nr 7 do SIWZ.

 

                                                                                            Wójt Gminy

                                                                                               Marian Pawlas

 

Data opublikowania
Osoba wprowadzająca informację Bernadeta Małys
Zmodyfikował Bernadeta Małys
Data ostatniej aktualizacji
Liczba wyświetleń 98
Czas Dane osoby zmieniającej Opis zmiany
Bernadeta Małys ODPOWIEDZI NA PYTANIA WYKONAWCÓW Z DNIA 20.07.2017 R. - Moduł - zmiana zawartości